KOLĘDOWY CZAS W NOWYM SKOSZYNIE

Koniec grudnia to czas gorączkowych przygotowań, przedstawień, a także czas spotkań, składania życzeń i łamania się opłatkiem.

22 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Skoszynie można było już poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wspólnie z wychowawcami spotkali się przy wigilijnych stołach a to uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawczyni, pani Mirosławy Bęben przygotowali szkolne jasełka.

W pięknej scenerii, słowami pastorałki „Maleńka miłość” trzecioklasiści rozpoczęli przedstawienie bożonarodzeniowe. Opowieści o wigilii przeplatały się ze śpiewem kolęd i pastorałek. Przedstawienie przybliżyło społeczności szkolnej dawne świąteczne tradycje, a także pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę i wielką magię Świąt Bożego Narodzenia.

Jednym ze zwyczajów wigilijnych jest układanie siana pod obrusem a na nim chleba. Tak też uczynili uczniowie klasy III rozdając nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom symboliczne sianko i chleb. Zwieńczeniem tego świątecznego spotkania było złożenie życzeń świąteczno – noworocznych przez dyrektor szkoły, panią Beatę Wiącek i łamanie się opłatkiem przy dźwiękach wzruszającej kolędy.

W styczniu uczniowie klasy III odwiedzili pensjonariuszy Schroniska św. Brata Alberta w Nowym Skoszynie. Był czas na życzenia noworoczne i wspólne śpiewanie kolęd.