Innowacyjne zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Skoszynie

Na lekcjach wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Skoszynie odbywają się innowacyjne zajęcia z cyklu fit, które są realizowane w ramach dwóch godzin do wyboru przez uczniów.

Pomysł zaaranżowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Panią Paulinę Mazur okazał się strzałem w dziesiątkę. W ramach zajęć realizowane są treści dotyczące zdrowego stylu życia oraz zaplanowano wyjazdy do nowoczesnego klubu fitness Xtreme w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzięki uprzejmości managera Pana Marka Krupy już 23 stycznia odbyły się pierwsze zajęcia, gdzie pod czujnym okiem instruktora personalnego Pana Pawła Surmańskiego uczniowie wykonywali odpowiednie zestawy ćwiczeń na profesjonalnym sprzęcie, które wpływały na poprawę kondycji, sylwetki a także na poczucie własnej wartości. Udział w zajęciach pokazywał w jaki sposób rozbudować masę mięśniową, zmniejszyć wagę, poprawić sprawność fizyczną a także propagował aktywne spędzanie czasu wolnego.

Podczas spotkania uczniowie otrzymali szereg cennych wskazówek a także upominki od fitness klubu, dzięki którym mogą ćwiczyć również w domu. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.