Dnia 28 września w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Skoszynie odbyły się Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzień ten stał się znakomitą okazją do zaproszenia nie tylko dzieci, ale także rodziców i nauczycieli. Na spotkanie przybył również Krzysztof Gajewski – Wójt Gminy Waśniów.

Dzieci słuchały z uwagą czytanego przez nauczycieli i zaproszonych gości utworu Renaty Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków” dając się ponieść dziecięcej wyobraźni w krainę leśnej polany i jej bohaterów. Spotkanie odbyło się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki i zerówka.

W Polsce „Dzień Głośnego Czytania” ma już 17-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju i wzbogacanie słownictwa.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i słodkości oraz gry planszowe przekazane na ręce wychowawców przez Wójta Gminy Waśniów – Krzysztofa Gajewskiego.

Zachęcamy wszystkich rodziców do takiego sposobu spędzania czasu ze swoimi dziećmi, aby pomagać im w rozwijaniu wyobraźni i szerzyć wiedzę na temat literatury.